konto bankowe:

36 1240 4764 1111 0000 4866 7922

Strona główna Aktualności Zmiany w odwiedzinach pacjentów.


Biuletyn Informacji Publicznej

nfz
Narodowy Fundusz Zdrowia

RPP
Rzecznik Praw Pacjenta

Projekty EU
Projekty unijne

LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Zmiany w zasadach odwiedzin pacjentów

Aktualnie obowiązujące zasady odwiedzin pacjentów w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy, ul. Krakowska 91 i Straszęcin 295:

1. Wizyty odbywają się we wtorki i w czwartki w godzinach od 15:00 do 17:00 oraz w niedziele w godzinach od 14.00 do 16.00.

2. Odwiedzających obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcja dłoni przed wejściem na salę chorych i po jej opuszczeniu.

3. Pomiędzy odwiedzającym a pacjentem powinien być zachowany dystans co najmniej 1,5 metra.

4. Odwiedziny nie mogą zakłócać pracy oddziału oraz spokoju pozostałych pacjentów.

5. Obowiązuje limit osób odwiedzających pacjenta - maksymalnie 1 osoba odwiedzająca jednoczasowo do jednego pacjenta w sali chorych lub wyznaczonym pomieszczeniu.

6. Czas wizyty jednego odwiedzającego nie może przekraczać 15 minut.

7. W wyjątkowych sytuacjach, które uzasadniają konieczność spotkania pacjenta z osobą bliską, lekarz danego oddziału może wydać zgodę na odwiedziny w innych godzinach poza wyznaczonymi, po wcześniejszym uzgodnieniu i zachowaniu wszelkich zasad wskazanych w pkt. 2 – 6.

8. Kierownik Oddziału lub lekarz dyżurny, w sytuacji zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 lub innym zagrożeniem epidemicznym może - w sprawie indywidualnej – nie wyrazić zgody na dokonanie odwiedzin lub nakazać przerwanie tych odwiedzin.

9. W przypadku naruszania zasad odwiedzin pacjentów przez odwiedzających, Kierownik oddziału może czasowo, na okres nie dłuższy niż 7 dni, zawiesić możliwość wykonywania odwiedzin.

10. Zasady przebywania rodzica/opiekuna z hospitalizowanym dzieckiem odbywają się na zasadach określonych w Regulaminie Organizacyjnym bez ograniczeń wskazanych w punktach 1 do 9

11. Pozostaje możliwość pozyskiwania przez uprawnione osoby informacji o stanie zdrowia pacjentów drogą telefoniczną.